O MARKIZACH

Markizy stosowane są w celu osłonięcia przed promieniowaniem słonecznym tarasów, balkonów, ganków, werand. Promieniowanie UV ma bardzo silne właściwości rumieniotwórcze, wzmaga syntezę barwnika skóry i jest odpowiedzialne za oparzenia skóry. Istotne zatem jest zastosowanie bardzo dobrej jakości poszycia (tkaniny) w markizie pod którą przebywamy my oraz nasi najbliżsi.

  • POSZYCIE

Oferowane przez nas markizy posiadają poszycie akrylowe, odporne na promieniowanie UV, które wykonane jest z nitki barwionej w masie (w przekroju cała jest w kolorze). Antystatyczna powierzchni tkaniny nawet po wypaleniu powierzchni przez słońce zachowuje swój kolor. Istotną zaletą tkanin jest akrylowe poszycie, które odbija aż 95 % ciepła, a podczas chłodu nie "wypuszcza" spod markizy nagrzanego ciepła. Poszycie nie jest toksyczne i nie wydziela żadnego nieprzyjemnego zapachu. Tkaniny nie zawierają żadnych rakotwórczych barwników i pestycydów. Nowoczesny proces Nanotechnologii użyty w impregnacji tkanin, chroni ją przed wodą, brudem i pleśnią. Można zwinąć mokrą markizę a woda ścieknie po powierzchni nie wnikając do wnętrza tkaniny. Tkaniny Dickson mają najwyższą wodoodporność - aż 350 mm słupa wody oraz 10-letnią gwarancję producenta!

 

Tkaniny posiadają impregnację na:                                                                                                                             Filtr słoneczny:

wodę                                                                                                                                       zatrzymuje UV    90 - 100 %

pleśń                                                                                                                                       odbija ciepło       70  -  95%

butwienie                                                                                                                                 przepuszcza światło 10 - 20%

zatłuszczenie

 

  • KONSTRUKCJA MARKIZ

Aluminiowa pomalowane proszkowo konstrukcja ? nie rdzewieje. Kaseta markizy pomalowana jest zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Ma to istotne znaczenie podczas zwijania, ponieważ tkanina się nie brudzi, jak w przypadku markiz innych producentów. Boczki kasety są także aluminiowe i pomalowane w tym samym kolorze. Nie zmieniają więc koloru pod wpływem słońca ? jak w przypadku boczków z PCV. Kaseta ma tylko 13 cm wysokości i formę rynienki w celu odprowadzenia wody.

Wszystkie oferowane przez Nas markizy są bezpieczne w użytkowaniu ponieważ wykonane i testowane są z europejskimi normami bezpieczeństwa i jakości.

  • NAPĘDY firmy SOMFY

Standardowe sterowanie markizami odbywa się ręcznie za pomocą korby. Dla wygody oraz potrzeb klientów istnieje możliwość zastosowania napędu elektrycznego, dającego możliwość sterowania markizą za pomocą pilota lub przełącznika. Istnieje także możliwość zastosowania automatyki pogodowej; wiatrowo - słonecznej, która pozwala na automatyczne zamykanie markizy podczas wiatru oraz otwieranie markizy pod wpływem promieni słonecznych. Czujnik wiatru zwija markizę, gdy wiatr staje się zbyt silny. Konwencjonalny czujnik bada siłę wiatru przy pomocy niewielkiego wiatraka montowanego na fasadzie budynku w okolicy markizy.

Czujnik drgań powoduje zwinięcie markizy gdy wiatr powoduje zbyt gwałtowne ruchy konstrukcji.

Napęd elektryczny z 5-letnią gwarancją jest dostosowany do wielkości poszycia i siły ramion markizy. Sterowanie odbywa się przy pomocy przełącznika naściennego lub pilota radiowego. Napęd do sterowania radiowego posiada wbudowaną centralkę radiową.

Montaż markiz odbywa się przy pomocy uchwytów ściennych, sufitowych lub do krokwi. Do każdego rodzaju i rozmiaru markizy stosuje się ściśle określone rozmieszczenie ilość i typ uchwytów.

CERTYFIKAT ISO 9001:2008

JEST POTWIERDZENIEM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PRODUKCJI MARKIZ

ZAPEWNIAMY TRANSPORT I MONTAŻ NASZYCH PRODUKTÓW


Skocz na górę strony

Copyright © 2012. AROLL - 58-500 Jelenia Góra, ul. Jana III Sobieskiego 53.
Montaż, transport oraz serwis markiz. Markizy tarasowe, koszowe, balkonowe oraz daszki.

stat4u stat4u